Czemu 2NN?

Dołącz do nas - społeczności inwestorów indywidualnych skupionych wokół TwoNuggets Newsletter... po sugestie i wiedzę doświadczonego mentora jak budować- i jak przechować majątek, chroniąc jednocześnie swoją prywatność i zachowując wolność w  tym okresie turbulencji globalnego resetu.

cynik9, redaktor, TwoNuggets Newsletter

Zaproszenie specjalne!

Drogi Czytelniku,

System zachodni dochodzi do ściany o którą się rozstrzaska!   Miliony powojennych baby boomers gremialnie przechodzą na emeryturę.  Wywierają tym  rosnącą presję na systemy finansowe które nie będą w stanie podołać tej fali.  Eskalujące się długi i dekady obietnic bez pokrycia stykają się w końcu  z murem.   Globalna pandemia,  pełniąca rolę czarnego łabędzia,  zintensyfikowała widoczne już wcześniej procesy rozpadu zachodniego modelu państwa opiekuńczego.  Ciosem ostatecznym okazać się może konfrontacja kolektywnego Zachodu z globalnym Wschodem na Ukrainie, i nie tylko.   Działania zbrojne są jedynie jednym z wielu teatrów zmagań,  rozgrywających się głównie na płaszczyźnie ekonomicznej.

System monetarny fiat,  oparty na papierowym pieniądzu bez pokrycia i niespłacalnych długach rozpada się na naszych oczach.  EU popełnia przy tym swoją EU-tanazję,   odcinając się  z własnej inicjatywy od tanich surowców ze wschodu.  Szalejąca inflacja  i astronomiczne ceny energii są tego rezultatem. Stagflacja i  zaciskająca się pętla nadmiernego zadłużenia zbankrutują rządy, które już teraz sięgają do środków czysto represyjnych.  Wcześniej pandemia pełniła rolę pretekstu i listka figowego, teraz jest od tego Ukraina.  Zaufanie mas do skorumpowanych elit i kontrolowanych przez nie mediów spada, nastroje się radykalizują.  W Europie degrengolada  zaczyna ogarniać cały kontynent,   osłabiony  wysokimi cenami energii,  falami niekontrolowanej migracji,   bezsensowną zieloną ortodoksją   i postępującą de-industrializacją.  W Ameryce rozruchy i lewacka rewolta są znakami czasu i  zwiastunami nadchodzących zmian.

Kiedy ból utrzymywania fasady status quo stanie się nieznośny,  system runie. Przesilenie doprowadzi do głębokiego przemeblowania sceny geo-politycznej i gospodarczej,  jak zazwyczaj przy tektonicznych przesunięciach tej skali.  Dla nieprzygotowanych oznaczać to będzie szok,  niepokój,  i  najpewniej materialną  stratę.  Dla przygotowanych natomiast będzie inwestycyjną szansą.  I nie chodzi w tym bynajmniej  o przewidywanie dokładnej daty kryzysu  czy ryzykowne spekulacje na tym oparte.  Chodzi o zdanie sobie sprawy z nieuchronności transformacji i o to aby być na nią przygotowanym.

Żywioł pochłonie aktywa wielu,  naruszy stan posiadania prawie każdego.  Zwycięzcami okażą się ci którzy tracąc najmniej zachowają największą część swojego majątku nie naruszoną.  Wtedy dopiero,  na pobojowisku po starym systemie i w warunkach mocno przecenionych aktywów,    nadarzą się historyczne okazje.

Wielu z tych którzy wcześniej zrozumieli co się święci i że konieczne jest wzięcie swojej przyszłości we własne ręce dołączyło do grona abonentów TwoNuggets, serwisu dla inwestorów indywidualnych będącego profesjonalnym pogłębieniem zapoczątkowanej na blogu DwaGrosze (2GR) tematyki finansowej samoobrony.

TwoNuggets Newsletter, publikacja witryny TwoNuggets.com pod redakcją cynika9,  jest od 16 lat czołową, niezależną publikacją finansową poza mainstreamem. Naszą misją jest pomoc inwestorom w przejściu  okresu globalnego resetu, i wykorzystanie nadzwyczajnych szans jakie on stworzy. Ale najpierw trzeba dojechać tam z nienaruszonym kapitałem...

Niniejsze zaproszenie do dołączenia do społeczności inwestorów TwoNuggets kierujemy do tych którzy zetknęli się kiedyś z tematyką inwestycyjną i których ciekawi to co robimy, a którzy z różnych przyczyn nie mieli jeszcze okazji aby dołączyć do nas wcześniej. Dołącz teraz!

Niektóre lawiny są bardziej dewastujące niż inne...   Los wszystkiego na ich drodze jest przesądzony...

Nakreślona dawno temu w blogu  DwaGrosze wizja rozkładu zachodniego państwa opiekuńczego sprawdza się co do joty!  Konfrontacja Zachodu  i  globalnego Wschodu,  której  jednym tylko z przejawów jest wojna na Ukrainie,  zakończy się radykalnym przemeblowaniem świata jaki znaliśmy i  nowym ładem monetarnym. Postrzegana będzie jako  przysłowiowa zawleczka granatu,   wyszarpnięta   z początkiem 2022.

Globalna recesja przeorze świat i go gruntownie zmieni.  W szczególności oparty na dolarze system finansowy świata ulegnie całkowitej zmianie,    ze złotem wchodzącym ponownie do systemu po obu stronach rysującego się  już  zimnowojennego podziału.  Tendencje separatystyczne pojawiają się w ogarniętej rewolucją Ameryce.  Niepewne jest  istnienie Unii Europejskiej w obecnym kształcie,  o czym pisaliśmy na lata przed Brexitem.   Dojście Brexitu do skutku było zwiastunem nadchodzących zmian najwyższego kalibru.

Zaklinanie rzeczywistości że bez zasadniczych, bolesnych reform kryzys ustąpi, jest bezcelowe. To nie jedno z cyklicznych zawirowań które przychodzą i odchodzą. To stopniowy, nieodwracalny kolaps zbankrutowanego zachodniego systemu którego powojenna przydatność,  i dominacja,  dobiegła kresu.

Z czasem z chaosu wyłoni się porządek nowy i lepszy, multi polarny, bliższy aspiracjom narodów niż porządek obecny. Niektóre państwa i narody  zyskają na wpływach i na znaczeniu. Dla innych zmiana oznaczać będzie stratę i regres.  Finansowe i gospodarcze centrum świata przesunie się z Ameryki na Daleki Wschód. Ale tak daleko jeszcze nie jesteśmy...

Każdej historycznej przemianie towarzyszą nieuniknione turbulencje, ryzyka i rzesze przegranych. Ale nowe rozdanie kart oznacza również nowe szanse i nowych wygranych. Nikt nie wie dokładnie jak proces ten będzie przebiegał. Końca świata od tego nie będzie. Ale będzie inaczej, dużo inaczej…

Zmiana postawi wielu przed nowymi wyzwaniami. Z dogorywającym socjałem, upadłymi bankami i symboliczną resztką dawnych obietnic bankrutującego państwa opiekuńczego ludzie będą musieli zacząć  troszczyć się sami o siebie. O własną przyszłość, o własną rodzinę, o własne emerytury. Powrócić do realu...

Każdy będzie musiał odnaleźć się w nowej rzeczywistości, samemu piąć się wyżej i wyżej we wspinaczce na swój szczyt. Państwo nie będzie dłużej opcją, żadnej asekuracji mu nie zapewni. Czas wziąć swoją przyszłość we własne ręce!

 

Wepnij się w linę asekuracyjną!   Nie daj się porwać lawinie która pochłonie państwo opiekuńcze...

Dołącz do kręgu inwestorów TwoNuggets! Z każdym nowym członkiem nasza społeczność staje się silniejsza, bardziej zdywersyfikowana i bardziej wpływowa. Wartość którą abonenci TwoNuggets otrzymują wielokrotnie przekracza cenę abonamentu.

Samo wejście w złoto przed laty dla wielu okazało się dosłownie złotym ruchem!   Kto wie czy wejście w złoto obecnie nie okazę się równie na czasie.  Albo srebro które po $9/oz w fali irracjonalnej paniki jesienią 2008 nazwaliśmy "beznadziejnie tanim" i z którego ewakuowaliśmy się dwa lata później kiedy pionowo podchodziło pod $50/oz. I które po $11/oz nazwaliśmy ponownie  "beznadziejnie tanim" w zapaści rynkowej wiosną 2020. Albo platyna z której ewakuowaliśmy się po długiej jeździe w marcu 2008, blisko szczytu wszech czasów w okolicach $2200/oz.     I to wszystko kiedy ostateczny run w PM jest dopiero przed nami.

Nie ewakuujemy się natomiast z Bitcoina,  co to to nie!   Na Bitcoina zwróciliśmy uwagę po raz pierwszy na seminarium Instytutu Misesa w 2011,  kiedy niewielu inwestorów miało choćby  blade pojęcie co to takiego...

Abonament TwoNuggets pozwala inwestorom dostrzec szanse i oszczędzić krocie po prostu nie popełniając kosztownych błędów. Pomaga też w bardziej efektywnej ochronie i zarządzaniu własnym kapitałem.

Plus, członkostwo wzmacnia nasze możliwości oraz oddanie sprawie dostarczania tych wiadomości, opinii i analiz które są niezbędne aby nie tylko przeżyć erę turbulencji globalnego resetu, ale też aby w niej prosperować.

Jeśli więc doceniasz to co robimy czas jest się w to włączyć! Witaj w bazie!

 

TwoNuggets - baza przed atakiem na szczyt

Już szesnasty rok z rzędu redagowany przez cynika9 TwoNuggets Newsletter pomaga inwestorom indywidualnym w wytyczaniu własnego podejścia i osiągnięciu celu. Jest cenioną pomocą nawigacyjną, oferującą bezstronną opinię i radę jak i w co inwestować, a czego lepiej unikać i dlaczego tak aby systematycznie piąć się na szczyt.

 

Nie jest to nigdy droga prosta. Element ryzyka jest w inwestowaniu zawsze obecny. Sztuka w wybraniu takiej ścieżki która prowadzi na szczyt, i takiej strategii która minimalizuje ryzyko. Pamiętając też o tym że ze szczytu trzeba jeszcze bezpiecznie zejść do bazy!

Publikacja przeznaczona jest dla osób zainteresowanych w pogłębieniu wiedzy inwestycyjnej i wzięciu swojej finansowej przyszłości we własne ręce.

Naszym głównym fokusem w TwoNuggets Newsletter jest stanowiące trzon portfela inwestycyjnego złoto fizyczne. Wokół niego inwestor buduje resztę zrównoważonego,    zdywersyfikowanego  portfela.

Złoto to dużo więcej niż inwestycja. To bezpieczeństwo i wolność, dwie rzeczy w poważnym deficycie we współczesnym świecie. To polisa ubezpieczeniowa dla reszty portfela i rękojmia jego bezpieczeństwa w okresie turbulencji których nie da się uniknąć. Gwarancja że drukujące papierowy pieniądz z powietrza rządy tego jednego nigdy nie dodrukują i nie rozcieńczą, prowadząc resztę populacji do finansowej destytucji na co niestety się zanosi.

Szersza tematyka newslettera obejmuje inwestowanie w aktywa materialne – inne, oprócz złota, metale szlachetne, metale bazowe, energię, inne surowce, w tym rolne, oraz nieruchomości. Krótko – wszystko to czego można dotknąć, zobaczyć i sprawdzić.   Specjalny sektor naszych zainteresowań dotyczy także krypto walut i blockchaina.  Tego akurat dotknąć nie można ale one natomiast dotkną każdego z nas.   Banki centralne od dawna pracują nad własnymi krypto walutami które czeka prominentna rola w transformacjach globalnego resetu.  Jednym z elementów naszego portfela jest też segment crypto,  w tym Bitcoin w którym wielu widzi "nowe złoto".   Jest to pewna przesada,  IMO,  ale nie da się ukryć że istnieją szokujące analogie które sprawiają iż pomijanie segmentu  w zdywersyfikowanym portfelu inwestora jest niewskazane.

Budowa kapitału to jednak tylko połowa zadania. Drugą połową, na którą zwracamy szczególną uwagę w TwoNuggets Newsletter, to nie tracenie raz zdobytego kapitału. Wiedza o tym jak mądrze omijać niebezpieczeństwa rynkowe, pazerność państw, korupcję elit, tak aby kapitał bezpiecznie dowieźć do mety.

Tylko ci którym się to uda skorzystają z niewiarygodnych szans w które obfitować będzie okres po  globalnym resecie.

Czytelnicy o cyniku9

Problem w tym, że cynik9 zazwyczaj ma dobre „rozeznanie” - w odróżnieniu od Premiera...”  prof. Robert Gwiazdowski

...lubię także odwiedzić ekonomiczne dwagrosze.com i blog Roberta Gwiazdowskiego. Autorzy w inteligentny i często prześmiewczy sposób obnażają tam absurdy życia gospodarczego w Polsce i Europie.” Mariusz Janiszewski, prezes Skapiec.pl

Ja wiem, że część z Państwa sądzi, że nikt tak dobrze nie pisze, jak JKM. Otóż zajrzyjcie tam Państwo – a przekonacie się, że są tacy ludzie! To ja z tej okazji dziś nic więcej nie napiszę...” Janusz Korwin-Mikke

Facet ma niesamowite wyczucie. Czytam go od ok. 2 lat i gość się jeszcze nie pomylił. Jest poza main- streamem i daje szanse pomyśleć samodzielnie o finansowej przyszłości.

Rewelacja! Jestem stałym czytelnikiem od ponad roku i na wiele, niby oczywistych spraw otworzyły mi się oczy.

Mądre, ciekawe, niebanalne i z jajem.

Jak mało gdzie można przeczytać tak ciekawe informacje, podpowiedzi, komentarze i kulisy, o których cisza w mainstreamie.

O alternatywnym inwestowaniu (z dala od głupków i doradców z tv)... [...] nacisk głównie na rzeczy namacalne...

Cynik to wartość najwyższa w tym ogłupionym bez reszty narodzie.

Przypadek , który sprawił, że jakiś czas temu odnalazłam się na stronie 2GR był najlepszą inwestycją.

Moja ulubiona lektura, kapitalny pod każdym względem, od merytorycznego po stylistyczny.

Tak naprawdę nie znam osoby (niezależnej) z takim wyczuciem sytuacji.

Dołączając do społeczności inwestorów TwoNuggets otrzymasz:

  • Roczna prenumerata TwoNuggets Newsletter:  14 wydań cenionego przewodnika,  dostępnego jako część rocznego abonamentu dostępowego witryny TwoNuggets.com. Newsletter analizuje rynki i trendy, tłumaczy strategie i techniki, dodając sugestie i oceny doświadczonego mentora. Skoncentrowany na szukaniu wartości inwestycyjnej (value investing) newsletter porównujemy z bazą alpinistów przed atakiem na szczyt. Ostatnią milę w drodze na szczyt inwestor musi jednak przebyć sam, bez trzymania za rękę. Newsletter pokazuje jak stać się lepszym, ufnym w swoje umiejętności inwestorem, jak systematycznie powiększać swoją wolność lepiej chroniąc raz zdobyty kapitał. Szczególną uwagę zwracamy na sprawy właściwej dywersyfikacji międzynarodowej swojego życia i działalności, które idealnie obejmować powinny więcej niż jedną jurysdykcję.
  • Abonament to dużo więcej niż tylko regularne wydania TwoNuggets Newsletter w Twojej skrytce pocztowej. To również dostęp do forum dyskusyjnego społeczności inwestorów indywidualnych 2N, gdzie dyskutujemy szeroki wachlarz tematyki inwestycyjnej. W kameralnym gronie przyjaciół podzielić się można swoimi spostrzeżeniami czy wątpliwościami, poprosić o opinię czy wskazówki. Abonament oznacza też pełen dostęp do materiałów edukacyjnych witryny, list dealerów, naszego indykatora sentymentu w metalach szlachetnych, i więcej.
  • Specjalnym przywilejem członka społeczności inwestorów indywidualnych skupionych wokół TwoNuggets Newsletter jest także dostęp do najtańszego złota fizycznego w Polsce, oferowanego przez współpracujących z nami dealerów dla każdego posiadacza aktualnego abonamentu TwoNuggets. Abonentom przysługują też rabaty specjalne na produkty, spotkania i seminaria organizowane przez TwoNuggets AG.
  • Wreszcie przywilejem specjalnym jest dostęp do okresowych telekonferencji TwoNuggets gdzie możesz zadać pytanie bezpośrednio cynikowi9 lub biorącemu udział w konferencji zaproszonemu ekspertowi: prawnikowi, bankierowi, inwestorowi, doradcy podatkowemu, i innym.

Bonus#1: Jak kupować złoto fizyczne w Polsce

jak_kupowac

Ale i to jeszcze nie wszystko! Na każdego nowego abonenta czeka raport Jak kupować złoto fizyczne w Polsce.   Najnowsza edycja 2023!

Ta wyczerpująca, 31-stronicowa broszura wyjaśnia krok po kroku jak wejść w świat inwestowania w złoto fizyczne, jak bezpiecznie i nie przepłacając nabyć metal, i jak stopniowo budować w nim pozycję.

Raport ten, normalnie po €14.95, jest Twój GRATIS przy otwarciu nowego abonamentu dostępowego 2N.

Bonus#2: PPT - portfel permanentny

PPT - portfel permanentny

I to też jeszcze nie wszystko bo na każdego nowego abonenta czeka też obszerny raport specjalny: PPT - Portfel Permanentny.

Wprowadzenie do inwestowania i do idei portfela permanentnego. 16 głównych praw inwestycyjnych. Jak skonstruować portfel permanentny,  wymagający jedynie okresowych dopasowań? Jakie klasy aktywów wziąć pod uwagę? Jak zapewnić optymalną dywersyfikację? Jak portfel równoważyć i jak często? Jaką walutę wybrać? I więcej...

I ten raport, normalnie po €24.95,  jest Twój GRATIS przy otwarciu nowego nowego abonamentu dostępowego 2N.

Bonus#3: Ostatnie wydanie newslettera

Na koniec dorzucamy jeszcze jedną rzecz extra, sugerowaną i cenioną przez wielu nowych czytelników.  Widząc ciekawe wydanie bieżące masz do niego dostęp w ciągu sekund!   Najnowszy numer newslettera poprzedzający abonament  dorzucany jest do pakietu automatycznie!

Zacznij czytać 2NN od razu!!!  zamiast czekać na kolejny numer!

Wszystko to otrzymujesz  GRATIS i natychmiast przy otwarciu nowego nowego abonamentu dostępowego 2N.

Globalny reset nie będzie końcem świata!

Słońce będzie nadal wschodziło i zachodziło, pociągi nadal będą jeździły. Wojna na Ukrainie zakończy najbardziej zapalną fazę konfrontacji Zachodu z globalnym Południem.  Nawet pandemia korona wirusa się już praktycznie skończyła...    Ale reset globalny będzie wielkim przemeblowaniem przez które będziemy musieli przejść.  Wielu straci w tym wiele, choć niektórzy zyskają.  I może oznaczać praktyczny koniec świata dla tych których wir wydarzeń wessie nieprzygotowanych.

Jest mnóstwo sztucznego "bogactwa" naprodukowanego przez blisko pół wieku eksperymentu z papierowym pieniądzem fiat które okaże się mirażem. Jego anihilacja zuboży setki  milionów tych którzy na tej "wartości" polegali i jej wierzyli,   a prawdziwa wartość przepłynie z jednych rąk do drugich. Tak było zawsze. Nie ma powodu sądzić że tym razem będzie inaczej.

Aby przeżyć i prosperować w tej erze turbulencji globalnego resetu musisz przede wszystkim stać po właściwej stronie transformacji, nie dając się wciągnąć w jej wir. Nie będzie to łatwe. Przegrywający, w szczególności rządy, w desperacji będą rabować wszystko w ich zasięgu. Nowe podatki, kontrole walutowe, rewizje, zakazy gotówki, konfiskata złota, ograniczenia przemieszczania się.  Nawet upadek porządku publicznego,  czego doświadcza Ameryka.   Niczego niestety nie da się wykluczyć. W Niemczech na przykład  od początku 2020 nie można już praktycznie kupić złota anonimowo - czyli w jedyny sposób mający sens.  Mając nadzieję że do najgorszego nie dojdzie należy być na to właśnie przygotowanym, działając mądrze, metodycznie i z odpowiednim wyprzedzeniem.

W inwestowaniu chodzi o zwrot na kapitale. Ale pierwszym imperatywem inwestora jest zawsze zachowanie kapitału, a dopiero potem jego pomnażanie. W TwoNuggets Newsletter zajmujemy się oboma tymi zagadnieniami, pomagając inwestorom od lat nawigować bezpiecznie po właściwej stronie zbliżającego się przesilenia.

Jeśli chcesz dołączyć do społeczności 2N i rozpocząć prenumeratę TwoNuggets Newsletter od zaraz - kliknij przycisk poniżej.


Pozdrawiam serdecznie,

redaktor, TwoNuggets Newsletter, od 2007