Czyżby drukowanie pieniędzy w Polsce?

Home Forum Stare_forum Czyżby drukowanie pieniędzy w Polsce?

Viewing 0 reply threads
  • Author
    Posts
    • #7437
      A Sz1
      Participant

      Witam.

      Chciałem spytać wszystkich czy zauważyliście może w ostatnich tygodniach nagłe zwiększenie ilości nowiutkich, wręcz świeżo wydrukowanych banknotów w obiegu?


      Witam.

      Chciałem spytać wszystkich czy zauważyliście może w ostatnich tygodniach nagłe zwiększenie ilości nowiutkich, wręcz świeżo wydrukowanych banknotów w obiegu?

      Prowadzę mały sklepik i widzę że od jakichś dwóch tygodni ludzie przychodzą ze świeżutkimi banknotami, chciałoby się wręcz powiedzieć jeszcze ciepłymi. Ilość nowiutkich banknotów tak się zwiększyła, że o ile wcześniej trafiał się jeden na kilkadziesiąt, to teraz szacunkowo co drugi banknot wygląda jakby był drukowany niedawno, najdalej parę tygodni temu, a wiele banknotów jeszcze nawet nie ma żadnego zagięcia… Bankomaty wypłacają banknoty seriami (tzn. z kolejnymi numerami), zwłaszcza bankomaty PKO BP – kolega wypłacając 2000PLN dostał 2 serie po 10 banknotów 100zł z kolejnymi numerami.

      Co to może oznaczać?

      Czy nagle zmniejszyło się zaufanie do banków i “elektronicznych pieniędzy” i ludzie wypłacają masowo, a NBP dodrukowuje żeby nie zabrakło i nie doszło do bank-runów?

      Czy może też u nas NBP kupuje po cichu obligacje naszego rządu za świeżo wydrukowane pieniądze?

      Razem z dyskusją czy nie obniżyć rezerwy obowiązkowej z 3,5% na 2% to mi wygląda że i u nas się po cichu szykują do odpalenia inflacji…

Viewing 0 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.