A Sz1

Forum Replies Created

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Author
  Posts
 • in reply to: Wybór konta maklerskiego #8286
  A Sz1
  Participant

  Cz dostał ktoś telefon po założeniu konta maklerskiego w polskim DM z pytaniem o opcje binarne, ale z firmy (teoretycznie) niezwiązanej z DM?

  Już któryś raz zakładam konto maklerskie i któryś raz dostaję telefon z pytaniem o opcje binarne i inne pseudo produkty, tydzień po podpisaniu umowy z DM. Tym razem z Irlandii. Przypadek? Nie sądzę. Świadczy też o poziome usług dla inwestorów indywidualnych w Polsce.

  in reply to: Wybór konta maklerskiego #8103
  A Sz1
  Participant

  Witam

  Jedną z linii rekomendowanych przez 2N jest to, że kiedy posiada się akcję spółki zagranicznej to najlepiej aby były to akcje zarejestrowane na konkretną osobę (nie jestem pewny czy to poprawne określenie), a nie na biuro maklerskie.

  Czy ktoś z was spotkał się z procedurą rejestrowania takich akcji na własne nazwisko i mógłby opowiedzieć jak to wygląda oraz w jakim DM miał akcje? Ja dzwoniłem do DM BZWBK i tam pani po 15-minowych konsultacjach stwierdziła że się nie da czegoś takiego w bzwbk zrobić.

  Z góry dziękuję za odpowiedzi

  in reply to: Wybór konta maklerskiego #7888
  A Sz1
  Participant

  Wiem, że wątek był już zapewne poruszany. Odświeżam temat, gdyż zastanawiam się nad założeniem konta maklerskiego, po 3 letniej przerwie.

  Myślę, że po intensywnym dokształceniu się (m.in. kilka lat newsletter cynika9 – tutaj po raz kolejny chciałbym podziękować Autorowi. Dziękuję.) jestem gotowy zainwestować w “wirtualne obietnice czegoś”.

  Proszę Szanownych czytelników bloga, o podzielenie się doświadczeniem, jaką formę i instytucje wybrać do tego celu. Głównie będą to inwestycje w surowce i ich pochodne. Na dobry początek. Wszelka wiedza obecnych tu praktyków będzie bezcenna. Możliwy PM, aby nie zaśmiecać forum. Dziękuję.

  in reply to: Wybór konta maklerskiego #7765
  A Sz1
  Participant

  Temat troche podobny do tego jaki poruszony był wcześniej w 2NN, odnosnie tego co się dzieje jak banki padaja, ale wolalem go oddzielic bo tamten sie powoli zasmieca.

  Co sie w takim razie dzieje z zainwestowanymi srodkami za posrednictwem DM, jesli ow bank zbankrutuje ? Moze zilustruje swoim przykladem.

  Mam rachunek w DM BZWBK i za ich posrednictwem kupilem kilka jednostek ZKB Silver.
  Jesli BZWBK sie sypnie to jak ja udowodnie ze owe jednostki posiadam ? (sorki jesli to oczywiste i banalne, ale naprawde nie wiem jak jestem identyfikowany w momencie jak moj posrednik wylatuje z gry).Mam poprostu stronke inetrnetowa i nic wiecej – zadnego certyfikatu, tylko login i pass do tej strony a w niej ile czego posiadam.

  Jak bank padnie to i jego DM ? Podejrzewam ze strony internetowe nie beda dzialac….a nawet jesli to co ? (mam sprzedac jednostki i przelac z nich kase do banku, ktory wlasnie padl? – SAMOBOJSTWO)

  BFG tez obejmuje DM ? (ja tam w instytucje BFG nie wierze, szczegolnie w dzisiejszych czasach, ale z ciekawosci pytam).

  in reply to: Wybór konta maklerskiego #7582
  A Sz1
  Participant

  Czy ktoś może polecić jakiś bank/bióro maklersie w Polsce lub Szwajcarii do inwestowania samodzielnego na różnych rynkach ?
  Czyli chodzi o małe prowizje i obsługę przez web możliwie wszystkich typów transakcji w kilku walutach.

  Konto powinno obsłużyć np. następujący scenariusz: sprzedaję ZKB GLD CHF, zamieniam na złotówki po dobrym kursie i kupuję akcję w Warszawie, wszystko najlepiej w ciagu kilku minut przez web.

  Teoretycznie np. BZWBK spełniałby te wymagania, ale problemem jest wymiana waluty, kosztuje 2.8% co nie jest do zakceptowania.

  A może sensowniej byłoby nie ruszać inwestycji w ZKB nigdy i bawić się na giełdach tylko opcjami i/lub zertyfikatami z dużym lewarem ? Wtedy odpadły by koszty wymiany waluty, a stosunek możliwych zysków do strat byłby chyba podobny

  Generalnie pszydałby się mały HOWTO dla niewtajemniczonych.

  in reply to: Wybór konta maklerskiego #7478
  A Sz1
  Participant

  [HT – mt post ze starego forum]

  Ich oferta wygląda całkiem interesująco: niskie koszty zleceń, niskie spready, szeroki dostęp do rynków. Gdyby nie wejście od 10k usd.

  Prośba o opinię.

  mt

  in reply to: Wybór konta maklerskiego #7468
  A Sz1
  Participant

  Witam wszystkich serdecznie

  Zastanawiam się nad otworzeniem konta maklerskiego do inwestycji na giełdach zagranicznych. Po pierwszych analizach stawiałbym albo na IDM albo Saxo.

  I w związku z tym pojawia się pytanie – jak ma się sprawa z naszą ulubioną belką w przypadku rachunku maklerskiego prowadzonego za granicą (czyli np. Saxo)? Czy w ramach UE broker donosi na mnie co roku do skarbówki via PIT-8C (tak jak polskie biuro) czy też ja mam się osobiście wyspowiadać z zysków? 😉

  Gdyby na przykład pieniążki za granicą mogły pracować bez corocznych potrąceń a podatek naliczało by się w momencie transferu środków do Polski -też byłby to jakiś argument do wyniesienia się za granicę…

  Czy ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat i chciałby się nią podzielić?

  pozdrawiam serdecznie

  navarre

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)